Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

sdhvlasatice 

28.5.2016 Den dětí s IZS Vlasatice

139 fotek květen 2016 - zobrazení
Sbor dobrovolných hasičů obce Vlasatice připravil pro děti - dětsky den s IZS.

Počasí se vydařilo, od rána bylo krásné slunečné počasí a to nám vydrželo až do večera. malý a velcí návštěvníci si mohly prohlídnout historickou techniku, koňskou stříkačku, motorovou stříkačku PS16, dopravní automobil Avia DA 12, cisternu CAS 16, Š 706 RTHP, dále bylo k viděni zásahové vozidlo Tatra 4x4 Terno JSDH Židlochovice Tatra TERNO, dále k nám přijela záchranná služba s vozem Mercedes. Z důvodu služebních úkonu se policie ČR o několik málo minut opozdila, Policisté dětem ukázali vybavení služebního vozidla, děti si mohly vyzkoušet sedět ve vozidle, ale nejen ve vozidle policie, všechna vystavena technika byla volně přístupna tak si ji mohly všichni prohlídnout. Podle dojmu které jsme zachytili, se dětem toto moc líbilo a kdo ví, třeba to někoho ovlivní a bude policistou nebo hasičem. Dětský den nebyl jen o vybavení hasičů, záchranné službě a policie, pro naše děti jsme si připravili řadu jiných atrakcí, byla zde jízda zručnosti na kole a koloběžkách, byla zde chůze po laně, střelba ze vzduchovek na cíl, chůze zručnosti, stanoviště první pomoci, zde si děti osvojovali základy první pomoci a na závěr si vyzkoušeli uhasit požár v domě - k tomu nám sloužil výukový domeček kde se museli děti trefit proudem vody do otvoru v domě, po naplněni nádrže v domečku, byl oheň uhašen, po splnění všech úkolů obdrželi všichni děti dárkovou tašku. Ceny pro děti věnoval BESIP ČR a hasiči Vlasatice.

Naši vedoucí s mladými hasiči si připravili ukázku své činnosti u hasičů.

1) ukázka bylo zdolání požáru. Po vyhlášení poplachu "HOŘÍ" vyjela jednotka mladých hasičů s CAS 16, po příjezdu na místo, vydala velitelka družstva AD, rozkaz ke zdolání požáru 2 C proudy, družstvo hasičů se pustilo do své práce a požár uhasilo. V témže okamžiku začala. 2) ukázka, poskytnuti první pomoci zraněným osobám, kteří utekly z hořícího domu. Zde mladí hasiči provedli ošetřeni zraněných, dnes mohu říct, že mladí hasiči byli pochváleni záchranáři ze Záchranné služby za příkladnou první pomoc a transport zraněných.
3) ukázka byla zvládnutí provazové techniky - uzlování, zde mladí hasiči ukázali k čemu jsou dobré uzly, že jsou potřeba pro hasiče, ale i pro vás.

Závěrem mi dovolte poděkovat: Sponzorům za podporu, vedení obce Vlasatice, vedení Jihomoravského kraje, BESIP ČR, vedoucím mladých hasičů, všem členům SDH kteří se podíleli na přípravě a realizaci dětského dne a následného úklidu. Zároveň bych rád poděkoval rodinám naších mladých hasičů a rodinám naších členů, bez vaši trpělivosti, toleranci a lásky by to nešlo. Za to všechno velký dík VÁM všem. Výbor SDH.

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron